Настільна гра Адріанів Вал належить до ігрової серії, відомої своїми трилогіями «Західне королівство» та «Північне море». І хоча це перша гра з механікою Roll (Flip) and Write (Кидай та записуй), вона зберігає їх фірмовий ігровий процес та глибину.
Кожен гравець бере по листу-планшету з кожного блокнота та вибудовує їх у ряд перед собою. Перед вами ваш особистий римський форпост із військовим та цивільним планшетом. Кожен раунд у грі ви отримуватимете різних підданих у вигляді міплів та ресурси. Ви витрачатимете їх, щоби викреслити певні частини ігрових позначень зі своїх планшетів. Протягом гри вам обов’язково потрібно буде оновити свою стіну та захист, тому що в кінці кожного раунду всі гравці будуть атаковані та потенційно втратить очки в кінці гри. Але ігнорування цивільних аспектів вашого форпосту призведе до того, що ви пропустите цінні бонуси, які принесуть вам цінні переможні очки. Піддані та ресурси, які ви отримуєте, залежать від витягнутої центральної картки, а також від однієї з ваших карт. У кожного гравця є ідентичний набір з 12 карт, які перетасовуються, і кожен раунд кожен гравець бере дві та вибирає одну, щоб отримати міплів та ресурси, й одну, щоб отримати очки в кінці гри.
Комбінаторика наше все.
Попри те, що це дуже продумана гра, і в ній завжди багато всього відбувається, Адріанів Вал грається дуже плавно, а гра сама провокує вас на будівництво дедалі більше комбінованих ланцюжків дій! Якщо ви любите організовувати свій власний ланцюжок дій, комбінований геймплей та ігри, які дозволяють грати одночасно, надаючи безліч варіантів вибору, «Адріанів Вал» — гра саме для вас!
Гру слід сприймати не як звичайний «roll & write», а як повноцінне комплексне євро реалізоване в режимі головоломки на пошук оптимальної стратегії набору переможних очок. Комбінаторика на дуже високому рівні, тому ваша стратегія від партії до партії завжди різна і ігровий процес не набридає. Склад гравців суті не міняє, бо це медитативна соло-гра до якої додали якісь мінімальні елементи взаємодії з сусідами, але менш цікавою від того вона не стала. Головна перевага – ти прораховуєш багато варіантів розвитку, але результат твоїх «комбо» тебе завжди задовольняє, тому від того не втомлюєшся, як в більшості комплексних євро-ігор. Гра побудована так, що ти на простому та середньому рівні складності в будь якому випадку в останньому шостому раунді набереш більш-менш пристойну кількість очок для задоволення власного его, але досвідчений гравець набирає від партії до партії більше. Час партії до години, реалізовано три рівня складності, компоненти якісні і приємні на дотик. Ідеально щоб зіграти в своє задоволення ввечері після робочого дня. На сайті видавця можна скачати соло-кампанію з 16-етапів для урізноманітнення партій
P.S. Попередній коментатор помилився. Тут жодного кумису та кочівників і зовсім інші ігрові механіки ніж в грі «Вершники Скіфії». Просто у ігор один і той самий ілюстратор та однаковий розмір коробок. В «Адріановому валі» зовсім інший сетап – Римська імперія часів імператора Адріана, мета гри - це розбудова фортифікаційних споруд для захисту римського містечка розташованого на Британському півострові від набігів місцевих корінних племен піктів і паралельна розбудова самого містечка.
Відповісти
Orest Vovk
Дуже гарне євро з кумисом та набігами!
Відповісти
Настільна гра Адріанів Вал (Hadrian's Wall) (укр.)
Купуй зараз – плати потім!
Послуга «Оплата частинами» від Приватбанку дозволяє розбити покупки на зручну кількість платежів. Процентна ставка 0.01% на місяць. Потрібна лише картка Приватбанку
«Покупка частинами» від monobank
платежі
по 460 грн
Комісія відсутня. Номер телефону покупця має збігатися з фінансовим номером клієнта monobank