Кількість
|
Вартість
|
||
|
Настільна гра Манчкін — монстри, скарби та трохи зради!
Вбийте монстрів. Вкрадіть скарби. Ну й нападіть на свого приятеля. Сумнозвісний слоган гри «Манчкін» не може бути більш точним. Нагородженій нагородами, супер популярній грі Стіва Джексона виповнилося 20 років, але вона не збирається сповільнювати свій запал у винищуванні, грабунку й битвах.
Навіть більше, нещодавно було випущено нову, оновлену версію карткової гри «Манчкін» українською мовою. А поки занурмося в сміховинні підземелля оригінального «Манчкіна» й подивимося, чи підходить вам ця карткова гра для трьох-шести гравців.
Отже, про що гра?
Настільна гра Манчкін — це, по суті, сатиричний і спрощений варіант рольових ігор, у яких гравці виступають у ролі людей, ельфів, гномів, гальфлінгів — збираючи різні речі та стикаючись із небезпеками ремесла шукача пригод. Пожвавлена чудовими ілюстраціями Джона Ковалича, Манчкін привносить трохи гумору в обридлі фентезійні світи, і по-доброму висміюючи деякі аспекти культури гіків за кожної нагоди.
Як у неї грати?
Принцип гри Манчкін дуже простий. Створіть персонажа з карт своєї руки й підвищуйте рівень, перемагаючи монстрів. Переможцем стає гравець, який першим досяг 10-го рівня.
Гравці по черзі відкривають верхню карту з колоди Дверей. Це може бути монстр, з яким ви повинні негайно битися, прокляття, а іноді новий клас, раса або інша перевага для вашого персонажа. Бій полягає в порівнянні сумарного значення вашого рівня й будь-яких модифікаторів від ваших предметів із рівнем монстра. Якщо ви переможете, то зможете просунутися на один рівень і взяти з колоди кілька карт скарбів.
Але це не так просто, як здається. Поліпшення зброї та броні персонажа вимагає часу, адже скарби даються тільки після перемоги над ворогом. Навіть якщо вам вдасться дійти до дев’ятого рівня, ваші так звані друзі не будуть марнувати час і постараються перешкодити вашим зусиллям. Насправді у ваших давніх приятелів є маса можливостей зупинити вас на півдорозі.
У будь-який раунд бою може втрутитися будь-який гравець. Такі карти, як Підсилювачі монстрів або Бродячі монстри, можуть посилити небезпеки, з якими стикається гравець, що призводить до сміховинних ескалацій, коли до нешкідливої кімнатної рослини раптово приєднується плутонієвий дракон 20-го рівня, озброєний магічною ракетою.
З іншого боку, Манчкін пропонує можливості та для радісної співпраці за столом. Можливо, на початку гри у вас погані карти, і тоді ви попросите про допомогу. Один із гравців може додати свою бойову міць до вашої, що, можливо, дасть вам перевагу для перемоги в битві.
Але не чекайте такої милості безкоштовно! Бій у «Манчкіні» може включати пристойний рівень переговорів або підкупу — що робить ігровий процес дуже інтерактивним. Ваші противники можуть вимагати більшу частину зароблених вами скарбів в обмін на свої «героїчні» послуги. Так що тут доведеться вже домовлятися.
Мало не буває!
Манчкін є самостійною франшизою, і продовжує розширюватися завдяки регулярному випуску нових видань або доповнень. Наприклад, ви можете вирушити у світ парових двигунів і химерних костюмів у Манчкіні Стімпанк, або стати гордим космодесантником у Манчкіні Warhammer 40 000. Деякі з цих наборів можна комбінувати для отримання ще більш сміховинного досвіду. Для цієї версії ми рекомендуємо набір Манчкін Нечиста Сила, який принесе трохи проклять і зомбі у вашу гру!