Вступне слово про настільні ігри

Настільні ігри переживають бум. Всі твердять про «золотий вік» або «ренесанс» настільних ігор.

У Німеччині, батьківщині сучасних настільних ігор, індустрія виросла більш ніж на 40% за останні п'ять років. Наприклад, тільки в Німеччині у 2019-му році на чотириденній виставці SPIEL, яку відвідали 250 000 осіб зі всього світу, було випущено 1500 нових настільних і карткових ігор.

Що в настільних іграх приваблює людей і які нові тенденції ми бачимо в останніх випусках?

Чотири основні елементи роблять настільні ігри приємними як для сімей, так і для захоплених любителів.


Виставка по настільним іграм Essen Spiel 2019

По-перше, настільні ігри соціальні - адже в основному в них грають з іншими людьми. Разом гравці вибирають гру, вивчають і інтерпретують правила і беруть участь в грі. Навіть посередня гра може бути веселою і запам'ятовується, якщо ви граєте в неї з правильною групою людей.

По-друге, настільні ігри являють собою інтелектуальний виклик або можливість для стратегічного мислення. Розуміння правил, пошук оптимального розміщення дій, виконання ходу, який здивує вашого опонента - все це приносить величезне задоволення. А фортуна в багатьох сучасних настільних іграх більше не залишається основоположним процесом в шляху до перемоги.

По-третє, настільні ігри матеріальні - вони зроблені з речей, у них є вага, вміст, дизайн і навіть краса.
Любителі говорять про тактильну радість і чутливий захват від переміщення фізичних ігрових елементів і про свою вдячність за деталізований малюнок на ігровій коробці або дошці. Деякі йдуть на все, щоб захистити свої ігри від пошкоджень, навіть «засовуючи» окремі карти в протектори, щоб захистити їх від жирних пальців, бризок або зносу. Колекційні набори Монополії, Катана, Каркассона та інші вантажні гри можуть виручати на аукціоні за сотні тисяч доларів.

Нарешті - і це допомагає пояснити величезну кількість нових випусків щороку - настільні ігри пропонують різноманітність. За «культом нового» ховається бажання мати правильну гру для правильної ситуації - незалежно від того, яке поєднання гравців і стратегічної глибини може знадобитися.

Тема гри має значення, але не менш важливі механізми її проходження, а також очікувана тривалість гри. Як і автори, так і ігрові дизайнери і художники залучають прихильників, яким подобається стиль створюваних ними ігор.


В поисках Эльдорадо

Досвід "квест-кімнат"

Щоб задовольнити попит на різноманітність, дизайнери шукають нові елементи у своїх іграх. Ігри в «Легасі (legacy)» стилі, в яких гравці "налаштовують" гру в міру її проходження, пишуть замітки та змінюють правила або компоненти гри - створюють одноразовий індивідуалізований варіант основної гри. Вони також запрошують групу друзів зіграти разом протягом декількох ігрових сесій, змінюючи «свою» гру протягом усього досвіду.


Выше и Ниже

Це може здатися неприємним для тих з нас, хто виріс, захищаючи свої ігри від «пошкоджень» - адже іноді гра може попросити вас розірвати карту або зробити на ній позначку.

Це можуть бути невеликі недорогі гри які покликані відтворити досвід «втечі з кімнати», пропонуючи гравцям ряд головоломок, які потрібно вирішувати разом в рамках спільної діяльності. Однак, щоб вирішити головоломки, гравці повинні буквально зруйнувати гру - розрізати карти, рвати предмети, складати, склеювати і писати на них.


Нераскрытое дело Шерлока Холмса

Про ці недорогі  ігри можна багато чого сказати - вони розвивають навички спілкування та командної роботи та, як і квести в реальному світі, дають можливість друзям і сім'ям працювати разом над розв'язанням спільної проблеми.

Для тих, хто хотів би повторити свій шлях або передати гру друзям, гра «Місце злочину» по-іншому дивиться на жанр квестів, використовуючи інтегрований додаток, який дає підказки та відповіді та навіть переносить вас віртуально на місце злочину (не дарма ж її так назвали). Це забезпечує можливість повторного проходження самої гри, навіть якщо гравці не хочуть повертатися до тієї ж історії. Серія цих уявлень пропонує творчі можливості комбінувати різні об'єкти в рамках рішення головоломок, але іноді додає мультимедійні елементи і використовує різні властивості смартфона в якості інструментів розв'язання проблем.


Место преступления

Ці цифрові інструменти додають різноманітності доступним настільним іграм. Це більше, ніж прості ігри, вони надають нові способи взаємодії з ігровим матеріалом і механізмами, при цьому підтримуючи товариськість, інтелектуальні можливості та відчутність, якими так насолоджуються гравці.

Настільні ігри нікуди не дінуться, але додатки додають до цього ігрового простору нові захоплюючі можливості.

3 класичні гри які слід спробувати:

Колонизаторы. Юбилейное изданиеSmall World: Маленький мирБилет на поезд: Европа

3 нових сучасних хіта які сподобаються всім:

Шарлатаны из Кведлинбурга


Крылья


Кланк! Подземное приключение